Мета та завдання діяльності учнівського самоврядування – об’єднати зусилля дитячого загалу для добрих і корисних справ, розробляти і реалізовувати учнівські проєкти, виробляти навички самоврядування, соціальної активності та відповідальності, виявляти і стимулювати розвитку творчого потенціалу кожного учня.
На першому засіданні учнівського самоврядування старшокласники гімназії (учні 8-9 класів) розглянули такі питання:
1. Мете і завдання самоврядування.
2. Структура.
3. Вибори учнівського президента.
4. План роботи на І семестр.
Засідання пройшло в дружній атмосфері, учасники були активними й ініціативними. Адже, шкільне самоврядування дає можливість формувати життєві компетентності та стимулювати прагнень учнів до життєвого успіху.
Місія сучасної школи давно вийшла за межі тільки навчання, величезна роль відводиться соціалізації дитини. Вже в школі він повинен готуватися до дорослого життя, до необхідності зайняти своє місце в суспільстві. Чималу роль в цьому відіграє учнівське самоврядування. Воно являє собою міні-модель дорослою, реальної ситуації в сфері управління та ділових взаємовідносин.
Самоврядування сприяє розвитку самостійності дітей, розвитку лідерських якостей. Головне, щоб кожна дитина знайшла собі заняття і стала виконувати ту роль, яка їй подобається і з якою вона в силах впоратися.
В Тарасівській гімназії щорічно обирається актив учнівського самоврядування, враховуючи бажання учасників та їх можливості. Тому друге засідання комітету самоврядування пройшло за таким порядком денним:
1. Обрання лідера учнівського самоврядування.
2. Розподіл учасників на сектори (міністерства), визначення завдань щодо їх роботи.
3. Затвердження плану роботи учнівського колективу.
Варто пам’ятати, що самоврядування - це можливість розкрити свій творчий потенціал, реалізувати управлінські навички, втілити в життя раціоналізаторські ідеї.
Коментарi